מסכים

     

 מסכים לקירות זכוכית וחלונות גדולים

מהם מסכים? באלו נסיבות ניתן להשתמש בהם להצללה? מסכי הצללה, בשונה ממסכי מחשב וטלוויזיה, הם למעשה וילונות גלילה ענקיים המשמשים לכיסוי משטחי זכוכית רחבים. כפי שווילון הגלילה מכסה חלון בלגי בגודל סטנדרטי, מסך הגלילה מכסה קיר של חדר שמש (קיר זכוכית עם שדלת פרופיל ממתכת), או כמה חלונות בלגיים רגילים המחוברים אחד לשני. ניתן להשתמש במסך גם לכיסוי דלת הזזה שנראית כמו חלון בלגי, כלומר עשויה זכוכית ומתכת.

שימושי המסכים

עטיפת קיר של חדר בלגי (כלומר, חדר שמש), וילון לבית עם חלון גדול על קיר רגיל, עיצוב מתחמים עם קירות זכוכית באמצעות גוון ייעודי. כשאתם בוחרים מסכים, אתם בוחרים להוליך את החדרים בהם הם קיימים בכיוון הדקורטיבי הרצוי וגם דואגים להצללה מלאה של המתחם כאשר הוא מבוסס על זכוכית ועל כן חשוף יתר על המידה לקרינת השמש. במצב כזה חשוב מאד לדאוג שיהיה מה שייגן על החדר ממנה על מנת שניתן יהיה לנהל בו שגרה ללא הפרעה של עומסי הקרינה. כך, אתם יכולים להבטיח כי החדר יהיה 100% זמין למגורים ולשהייה, ללא כל מכשול אקלים מבחוץ.

בחירת המסך הראשונית

על מנת לבחור את המסך המתאים לכם, יש להתמקד בשני הפרמטרים העיקריים שלו: מידה וגוון. המידה צריכה להיבחר על פי שטח הכיסוי שאתם מייעדים: חלון, אוסף חלונות, או קיר בלגי של חדר שמש/ סגירת חורף. הגוון צריך להיבחר בהתאם לעיצוב המתחם עם החלון או הקיר הבלגי. ניתן לבחור מסך בהמון סוגים של גוונים, ועל מנת למצוא את המתאים ביותר כדאי לעבוד עם הדמיית מחשב.

כדאי לבדוק שיש לכם במסך את הפיצ'רים הבאים

פתיחה של החלון על ידי העלאת המסך כלפי מעלה באמצעות חוט לחץ ייעודי.
סגירה של המסך באמצעות הורדתו עם חוט לחץ ייעודי.
הצללה או החשכה של החדר על פי בחירתכם.
 
מאד חשוב לבדוק את המסכים שאתם עומדים לרכוש, ואם אינכם נמצאים פיזית בחנות, לקרוא בפרוספקטים או באתר האינטרנט מה צפויה להיות רמת הכהות של החדר: 100% האפלה או הצללה קלה.