פרגולות ברזל

     

 

פרגולות ברזל


פרגולות ברזל הן אמצעי הצללה עבור מסעדות, בתי קפה, אולמות אירועים, ומשקי בית עם חצר גדולה במיוחד. הפרגולה היא למעשה מבנה בעל גג העשוי על פי רוב – מעץ, והיא מהווה מתחם שאינו נחשב חלק חיצוני ואינו נחשב חלק פנימי של אולם אירועים, אלא מצב ביניים. בפועל, מדובר בישיבה בחוץ, כאשר מעלייך נמצא סוכך מפותח מאד, מסוג פרגולה, שמגן בצורה טובה יותר מסוכך קטן של חנויות ברחובות ראשיים.

בחירת פרגולה למסעדות ואולמות אירועים

בעל המסעדה או האולם צריך לדעת כמה אנשים מסוגל לאכלס השטח שלו, ולפיכך לקבל החלטה. במידה והוא מעוניין כי הפרגולה תכפיל, תשלש או תגדיל בכל ערך אחר את מספר הלקוחות שלו, כגודל זה – עליו להשקיע בפרגולה. עליו למדוד את השטח במ"ר, ולצאת לסקר שוק עבור פרגולה בגדלים אלה. לאחר מכן, עליו להתייעץ עם בעלי עסקים מתחום המזון, שכבר התקינו פרגולות ברזל בשטחם. לבסוף, ניתן להתייעץ במעצבי פנים שונים ולצפות בתמונות שונות במגזינים העוסקים באמצעי הצללה. שילוב פעולות אלה יניב לבעל העסק הגדלת הכנסה בטוחה, שכן פרגולה שתתאים לבית העסק שלו תמשוך אליו לקוחות רבים שירצו לשהות במקום.

בחירת פרגולה לבריכות שחייה ובתי מלון

על פי רוב, תחום ה LOW TECH, העוסק בעיקר בשירותי נופש, פועל בעיקר בחודשי הקיץ, ולכן בשונה מתחום המסעדנות, יש לקחת בחשבון כי כל הלקוחות יבקשו להיות מתחת לפרגולה. לכן, יש להסיק כמה אנשים יכול לאכלס מתחם הבריכה, ולדאוג לפרגולה בסדר גודל כזה. ניתן, כמובן, לרכוש פרגולה קטנה יותר, ואפילו פרגולות ברזל אישיות קטנות שיפוזרו בשטח הבריכה. במצב זה, מקובל לגבות תשלום נוסף - עבור השימוש בפרגולה.

בחירת פרגולה למשקי בית

מדובר, בדרך כלל, במשקי בית גדולים, המצריכים פרגולה זו לפעילות הנעשית בחצר הבית. על פי רוב, מדובר בבית שיש בו בריכת שחיה, ואנשיו מבקשים לחפש מנוחה בצל בעקבות השחיה. במצב כזה, מומלץ להסתפק בפרגולה קטנה על מנת להשאיר כמה שיותר נפח לחצר שלך, וגם על מנת לחסוך בעלויות.

סוגי פרגולות ברזל

ישנן פרגולות ברזל המורכבות מקורות עץ עגולות ופשוטות, שהן בדרך כלל גזע של עצי ברוש. פרגולות ברזל אלו נרכשות על ידי עיריות ומועצות מקומיות עבור חופי הים. סוג נוסף של פרגולות ברזל הוא פרגולות ברזל המכילות שורות מדויקות ומדודות של פסי עץ, המאפיינות בריכות שחיה. הפרגולות ברזל של בתי הקפה והמסעדות בדרך כלל אטומות לחלוטין ומכילות נירוסטה או אלומיניום. האטימה נועדה להשרות אווירה של נוכחות בתוך המבנה, שעה שזהו אמצעי הצללה המצוי מחוץ למבנה.